EP4CE10F17C8N ALTERA channel mosfet switch Chip Programmable Array FBGA-256
Categories ALTERA FPGA Chip
Brand Name: ALTERA
Model Number: EP4CE10F17C8N
Place of Origin: original
MOQ: 1PCS
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability: 30000PCS
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Standard packaging
Manufacturer: ALTERA
Product Model: EP4CE10F17C8N
Package / Box: FBGA-256
Country Of Origin: Original Genuine, Brand New, Unused
Shipping By: DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post, DHL, UPS, TNT, TNT Or EMS
More Details: Contact Us
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
EP4CE10F17C8N Chipscomponent Electronic Components IC Chips
EP4CE10F17C8N FPGA Chip Integrated Circuit New And Original FBGA-256
FPGA - Field Programmable Gate array The factory is currently not accepting orders for this product.
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
MfrAnalog Devices Inc.
SeriesEP4CE10F17C8N
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)10V
Current - Output10 mA
Tolerance±0.05%
Temperature Coefficient3ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz50µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input±13V ~ 18V
Current - Supply14mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-CDIP (0.300", 7.62mm)