AZ23C7V5HE3-TP
Categories Zener Diode Arrays
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status: Active
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Mounting Type: Surface Mount
Package: Bulk
Series: Automotive, AEC-Q101
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23
Mfr: Micro Commercial Co
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max: 300 mW
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration: 1 Pair Common Anode
Tolerance: ±6%
Base Product Number: AZ23C7V5
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
AZ23C7V5HE3-TP
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 7.5 V 300 mW ±6% SOT-23