HR10A-7P-6S Right Angle Cable for Basler Camera Hirose IO Interface
Categories Hirose Cable
Brand Name: DHT
Model Number: HRSxxF-010S
Certification: RoHS UL
Place of Origin: China
MOQ: 1
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 1000Pcs/Month
Delivery Time: 5~7days
Packaging Details: PE
Color: Black
Length: 3M
Connector: HRS series
Locking: Self Push Locking
Molding: Yes
Attribution: Industrial Grade
Application: Machine Vision,Industrial Equipment,Vision Cameras
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
This Industrial Camera IO Cable is designed for high end industrial application,HRS series connector including 4pin / 6pin / 8pin / 10pin / 12pin etc.The right angle orienation can be customed according to the application requirements.Right angle connector can be very good for the tinny working space and avoid cables crossing each other.
Features:
1, Power cable / I/O cable / trigger cable
2, Hirose 4pin / 6pin / 8pin / 10pin / 12pin Solder and Molding type
3, 0.3meters to 10meters length can be offered
5, 5.0meters with stock available
6, The high flex power cable can dure Millions life time in chain system appliaction
7, 100% factory tested