T491C227M006AS
Categories Tantalum Capacitors
Part Number: T491C227M006AS
Manufacturer: KEMET
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: T491C227M006AS More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount: Surface Mount
Height: 2.8 mm
Weight: 149.997327 mg
Packaging: Cut Tape
Capacitance: 220 µF
Case/Package: 2412
Leakage Current: 10 µA
Voltage Rating (DC): 6.3 V
Height - Seated (Max): 2.794 mm
Min Operating Temperature: -55 °C
Products Category: Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty: 177 In Stock
Applications: Body electronics & lighting Power delivery Gaming
Width: 3.2004 mm
Length: 5.9944 mm
Features: General Purpose
Tolerance: 20 %
Termination: SMD/SMT
Voltage Rating: 6.3 V
Case Code (Metric): 6032
Case Code (Imperial): 2413
Max Operating Temperature: 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2 Ω
Model Number: T491C227M006AS
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.