T494D106K025AS
Categories Tantalum Capacitors
Part Number: T494D106K025AS
Manufacturer: KEMET
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: T494D106K025AS More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount: Surface Mount
Height: 2.8 mm
Weight: 670.01263 mg
Packaging: Tape & Reel (TR)
Capacitance: 10 µF
Case/Package: 2917
Voltage Rating: 25 V
Case Code (Metric): 7343
Dielectric Material: Tantalum
Case Code (Imperial): 2917
Max Operating Temperature: 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance): 400 mΩ
Products Category: Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty: 271 In Stock
Applications: Appliances Lighting PC & notebooks
Width: 4.3 mm
Length: 7.2898 mm
Features: General Purpose
Tolerance: 10 %
Termination: SMD/SMT
Ripple Current: 612 mA
Leakage Current: 2.5 µA
Dissipation Factor: 6 %
Voltage Rating (DC): 25 V
Height - Seated (Max): 3.0988 mm
Min Operating Temperature: -55 °C
Model Number: T494D106K025AS
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.