T495D336K016ZTE200
Categories Tantalum Capacitors
Part Number: T495D336K016ZTE200
Manufacturer: KEMET
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: T495D336K016ZTE200 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth: 4.3 mm
Width: 4.2926 mm
Length: 7.3 mm
Features: General Purpose
Packaging: Tape and Reel
Resistance: 200 mΩ
Termination: SMD/SMT
Life (Hours): 2000 hours
Case Code (Metric): 7343
Voltage Rating (DC): 16 V
Height - Seated (Max): 3.0988 mm
Min Operating Temperature: -55 °C
Products Category: Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty: 373 In Stock
Applications: Building automation Data center & enterprise computing Gaming
Mount: Surface Mount
Height: 4.3 mm
Weight: 670.01263 mg
Polarity: Polar
Tolerance: 10 %
Capacitance: 33 µF
Case/Package: 2917
Voltage Rating: 16 V
Dissipation Factor: 6 %
Case Code (Imperial): 2917
Max Operating Temperature: 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance): 200 mΩ
Model Number: T495D336K016ZTE200
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.