T494R685K006AS
Categories Tantalum Capacitors
Part Number: T494R685K006AS
Manufacturer: KEMET
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: T494R685K006AS More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount: Surface Mount
Height: 1.2 mm
Features: General Purpose
Tolerance: 10 %
Case/Package: 0805
Case Code (Metric): 2012
Case Code (Imperial): 0805
Max Operating Temperature: 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance): 10 Ω
Products Category: Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty: 71 In Stock
Applications: Aerospace & defense Motor drives Connected peripherals & printers
Width: 1.2954 mm
Length: 2.0066 mm
Packaging: Cut Tape
Capacitance: 6.8 µF
Voltage Rating: 6.3 V
Voltage Rating (DC): 6.3 V
Height - Seated (Max): 1.1938 mm
Min Operating Temperature: -55 °C
Model Number: T494R685K006AS
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.