T496X107M006AS
Categories Tantalum Capacitors
Part Number: T496X107M006AS
Manufacturer: KEMET
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: T496X107M006AS More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount: Surface Mount
Length: 7.2898 mm
Capacitance: 100 µF
Voltage Rating: 6.3 V
Voltage Rating (DC): 6.3 V
Height - Seated (Max): 4.2926 mm
Min Operating Temperature: -55 °C
Products Category: Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty: 20 In Stock
Applications: Infotainment & cluster Data center & enterprise computing Enterprise projectors
Width: 4.2926 mm
Tolerance: 20 %
Case/Package: 2917
Case Code (Metric): 7343
Case Code (Imperial): 2917
Max Operating Temperature: 125 °C
Model Number: T496X107M006AS
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.