SCD10PSN
Categories Current Sensors
Part Number: SCD10PSN
Manufacturer: CUI Devices
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: SCD10PSN More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: CUI Devices. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Width: 15 mm
Polarity: Unidirectional
Linearity: 0.5 %
Response Time: 3 µs
Output Voltage: 5 V
Max Supply Current: 25 mA
Max Operating Temperature: 75 °C
Products Category: Sensors, Transducers - Current Sensors
Qty: 173 In Stock
Applications: Datacom module Lighting Home theater & entertainment
Height: 20 mm
Frequency: 50 Hz
Packaging: Bulk
Current Rating: 10 A
Current Sensing: 10 A
Number of Channels: 1
Min Operating Temperature: -10 °C
Model Number: SCD10PSN
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.