| Sign In | Join Free | My udpf.com |
|
| Brand Name: OEM | Certification: API ISO Ts CE |
| Model Number: OEM | Minimum Order Quantity: 1PC |
| Delivery Time: 7-30 work days | Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD. [Beijing,China] | |
| Verified Supplier | |
| Brand Name: VERVO | Certification: API/ISO/CE |
| Model Number: PZ41Y-2500LB-DN50 | Minimum Order Quantity: 1 |
| Delivery Time: 30 | Payment Terms: T/T, L/C, D/P, Western Union |
| ZHEJIANG VERVO VALVE CO.,LTD [Zhejiang,China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: Tengs Valve | Certification: ISO, CE, API |
| Model Number: Z40 | Minimum Order Quantity: 1 PC |
| Delivery Time: 30 Days | Place of Origin: China |
| Tengs Valve International Limited [Zhejiang,China] | |
| Site Member | |
| Brand Name: JC Wellhead | Certification: API 6A |
| Model Number: 4 1/16" Frac tree | Minimum Order Quantity: 1 set |
| Delivery Time: 30-45 days | Payment Terms: T/T, L/C, D/P |
| XI‘AN ZZTOP OIL TOOLS CO.,LTD [China] | |
| Verified Supplier | |
| Brand Name: Wenzhou Jingwei Seal Technology Co., Ltd. | Certification: ISO9001 |
| Model Number: BX ring joint gasket | Minimum Order Quantity: 10 |
| Delivery Time: 7 work days | Place of Origin: china |
| Wenzhou Jingwei Seals Co., Ltd [Zhejiang,China] | |
| Verified Supplier | |
| Brand Name: Wenzhou Jingwei Seal Technology Co., Ltd. | Certification: ISO9001 |
| Model Number: BX ring joint gasket | Minimum Order Quantity: 10 |
| Delivery Time: 7 work days | Place of Origin: china |
| Wenzhou Jingwei Seals Co., Ltd [Zhejiang,China] | |
| Verified Supplier | |
| Brand Name: SHRT | Certification: API 16A |
| Model Number: RT-PV | Minimum Order Quantity: 1 |
| Delivery Time: 5 days ~ 60 days | Payment Terms: T/T, L/C |
| Shanghai RuiTou Petroleum Machinery CO.,LTD. [Anhui,China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: SHRT | Certification: API 16A |
| Model Number: RT-PV | Minimum Order Quantity: 1 |
| Delivery Time: 5 days ~ 60 days | Payment Terms: T/T, L/C |
| Shanghai RuiTou Petroleum Machinery CO.,LTD. [Anhui,China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: Lake | Certification: API |
| Model Number: All models | Minimum Order Quantity: 1 set |
| Delivery Time: 30days | Payment Terms: T/T, Western Union |
| Dongying On-tech Equipment Co., Ltd [China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: CCSC | Certification: API 6A |
| Model Number: Positive Choke | Minimum Order Quantity: 1 set |
| Delivery Time: 4 weeks | Payment Terms: T/T |
| CCSC Petroleum Equipment Ltd Co [Shanghai,China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: Kelite Valve | Certification: API, ISO, CE, GOST, TS, BS1873, BS5351, API 6D,600,602,609, ASME B16.34, API 6FA, API607 etc |
| Model Number: DN50~DN1200, PN10~PN160 | Minimum Order Quantity: 1PCS |
| Delivery Time: 30-60days | Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Kelite Group Co., Ltd [Shanghai,China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: JIEYU | Certification: API ISO Ts CE |
| Minimum Order Quantity: 1PC | Delivery Time: 7-30 work days |
| Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram | Place of Origin: Wenzhou China |
| Zhejiang JieYu Valve Co., Ltd. [Zhejiang,China] | |
| Active Member | |
| Brand Name: SND FOUNDRY | Certification: ISO / CE |
| Model Number: Gate valve | Minimum Order Quantity: 1 pcs |
| Delivery Time: 20 days | Payment Terms: L/C,T/T |
| Handan Shengnada New Material Technology Co., Ltd. [Hebei,China] | |
| Verified Supplier | |
| Hebei Lufeng Piping Equipment Co., Ltd. [Hebei,China] | |
| Verified Supplier |
| Bodytype: Welded Body | Testingstandard: API 598 |
| Psl: 1-4 | Flowcharacteristic: Full Bore |
| Temperaturerange: -29°C To 425°C | Size: 2 9/16" |
| CCSC Petroleum Equipment Limited Company [Shanghai,China] | |
| Verified Supplier | |
| Application: Oil & Gas, Petrochemical | Material Class: AA - HH |
| Color: Red | Processing Type: Forging |
| Working Temperaturez: 75°F - 350°F | Operation: Manual / Electric Actuator |
| CCSC Petroleum Equipment Limited Company [Shanghai,China] | |
| Verified Supplier | |
| Material Class: AISI 4130, AISI 410SS,etc | Spare Parts Included: Valve Stem, Gate, Seat Ring, Packing, Gland, Bolts & Nuts |
| Working Pressure: 2,000psi-20,000psi | Surface: Tungsten Carbide |
| Lead Time: 15-30 Days | Standards Compliance: API, ANSI, DIN, JIS |
| CCSC Petroleum Equipment Limited Company [Shanghai,China] | |
| Verified Supplier | |
| Certification: API & ISO | Model Number: All types |
| Minimum Order Quantity: 1 pc | Delivery Time: 20-30 days |
| Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram | Place of Origin: China |
| Dongying Oilman Machinery Equipment Co.,Ltd. [China] | |
| Verified Supplier | |
| Brand Name: CCSC | Certification: API 6A, API 16C |
| Model Number: Hydraulic Choke and Kill Manifold | Minimum Order Quantity: 1 set |
| Delivery Time: 40-50days | Payment Terms: T/T |
| CCSC Petroleum Equipment Limited Company [Shanghai,China] | |
| Verified Supplier | |